Nechte se překvapit chutí našich koktejlů!
Zpět do obchodu

Registrace

IBA koktejly (oficiální koktejly barmanské asociace)

Alexander

Vyrobeno z koňaku , kakaového likéru ( Crème de cacao ) a smetany.

Americano

Vyrobeno z Campari , sladkého vermutu a pro šumivou verzi soda klubu a zdobené plátkem citronu.

Andělská tvář

Vyrobeno z ginu , meruňkové brandy a Calvadosu ve stejném množství. Letectví Klasický koktejl vyrobený z ginu , likéru maraschino , crème de violette a citronové šťávy . Některé recepty vynechávají crème de violette.

Mezi listy

Vyrobeno z bílého rumu (nebo jiného lehkého rumu ), koňaku , triple sec a citronové šťávy .

Boulevardier

Vyrobeno z whisky , sladkého vermutu a campari .

Brandy Crusta

Vyrobeno z brandy , Maraschino Luxardo , curaçao , čerstvé citronové šťávy , cukrového sirupu a hořčic Angostura .

Kasino

Vyrobeno z ginu , likéru maraschino , pomerančových hořkých a čerstvé citronové šťávy.

Clover Club

Vyrobeno z ginu , citronové šťávy , malinového sirupu a vaječného bílku .

Daiquiri

Vyrobeno z rumu , citrusové šťávy (obvykle limetkové šťávy ) a cukru nebo jiného sladidla.

Suché martini

Vyrobeno z ginu a vermutu a zdobeno olivovým nebo citronovým nádechem . Suché martini je konkrétně martini vyrobené ze suchého bílého vermutu.

Gin fizz

Vyrobeno z ginu, citronové šťávy a cukru, které se protřepávají ledem, nalijí do sklenice a zalijí perlivou vodou.

Hokus pokus

Vyrobeno z ginu, sladkého vermutu a Fernet-Branca .

John Collins Collinsův koktejl

To je dlouhý nápoj míchaný s ledem a nalitý sodou - vyrobený z londýnského suchého ginu (nebo bourbonské whisky ), citronové šťávy , cukru a sycené vody .

Poslední slovo

Vyrobeno se stejným množstvím ginu, zeleného Chartreuse , likéru maraschino a čerstvě lisované limetové šťávy , které jsou kombinovány v šejkru s ledem. Po protřepání se směs nalije přes sítko na koktejl do sklenice, takže koktejl neobsahuje led a podává se „ rovně “.

Manhattan

Vyrobeno z whisky , sladkého vermutu a hořkosti .

Martinez

Klasický koktejl, který je všeobecně považován za přímého předchůdce Martini .

Mary Pickford

Vyrobeno z bílého rumu , čerstvého ananasového džusu , grenadinu a likéru Maraschino . Podává se otřesený a chlazený, často s třešní Maraschino .

Opičí žláza

Vyrobeno z ginu , pomerančového džusu , grenadinu a absintu . Vytvořeno ve 20. letech 20. století Harry MacElhone , majitel Harryho New York Baru v Paříži ve Francii .

Negroni

Italský koktejl vyrobený z jedné části ginu , jedné části vermutového rosso (červené, polosladké) a jedné části Campari , zdobené pomerančovou kůrou. Staromódní Vyrobeno mletým cukrem s hořčicí , přidáním whisky nebo méně často brandy a zdobením nádechem citrusové kůry a koktejlové třešně.

Ráj

Vyrobeno z ginu , meruňkové brandy (meruňkového likéru) a pomerančového džusu v poměru 2: 1: 1, s nádechem citronové šťávy.

Planter's Punch

Vyrobeno z jamajského rumu , čerstvé limetkové šťávy a šťávy z cukrové třtiny .

Porto flip

Vyrobeno z brandy , rubínového portu a jednoho vaječného žloutku .

Ramos fizz

Vyrobeno z ginu, citronové šťávy, limetkové šťávy, vaječného bílku, cukru, smetany, vody z pomerančových květů a sodovky . Podává se ve velkém nezúženém Collinsově skle o hmotnosti 12 až 14 uncí. rezavý hřebík Vyrobeno smícháním Drambuie a skotské whisky .

Sazerac

Místní variace koňaku nebo whisky v New Orleans , pojmenovaná pro značku koňakové brandy Sazerac de Forge et Fils, která sloužila jako původní hlavní ingredience. Nápoj je nejvíce tradičně kombinací koňaku nebo žitné whisky , absintu , peychaudských bitterů a cukru , i když bourbonová whisky je někdy nahrazena žitem a Herbsaint je někdy nahrazena absintem.

Postranní vozík

Vyrobeno z koňaku , pomerančového likéru ( Cointreau , Grand Marnier , Dry Curaçao nebo jiného triple sec ) a citronové šťávy.

Stinger Duo

koktejl vyrobený přidáním crème de menthe k brandy (i když recepty se liší). Smoking Vyrobeno z ginu , suchého vermutu , pomerančových hořčin , maraschina a absintu .

Vieux Carré

Vyrobený s žitnou whisky , koňak , sladkého vermutu likéru, benediktinského a Peychaud je hořké . Whisky kyselá Míchaný nápoj obsahující whisky (často bourbon ), citronovou šťávu , cukr a případně kousek vaječného bílku . Bílá paní V podstatě postranní vozík vyrobený z ginu místo brandy . To, čím se liší od jednoduchého gin souru, je přepínání cukru na tři sekundy. Koktejl někdy obsahuje i další přísady, například vaječný bílek , cukr nebo smetanu .

 

Současná klasika

 

Mojito Bellini

Vyrobeno z Prosecca a broskvového pyré nebo nektaru .

Černý Rus

Vyrobeno z vodky a kávového likéru .

Krvavá Mary

Vyrobeno z vodky, rajčatové šťávy a dalších koření a dochucovadel, včetně worcesterské omáčky , horkých omáček , česneku, bylin, křenu , celeru , oliv , soli , černého pepře , citronové šťávy , limetkové šťávy a celerové soli .

Caipirinha

Brazilský národní koktejl vyrobený z cachaça ( tvrdý likér z cukrové třtiny ), cukru a limetky . Šampaňský koktejl Vyrobeno z cukru , hořké angostury , šampaňského , brandy a maraschino třešně jako ozdoba.

Mrtvola Reviver

Skládá se ze stejných dílů ginu, citronové šťávy, curaçao (obvykle Cointreau ), Kina Lillet (nyní obvykle nahrazená Cocchi Americano) , která se blíží Kina Lillet než moderní Lillet Blanc ) a pomlčka absintu .

Cosmopolitan

Vyrobeno z vodky , triple sec , brusinkového džusu a čerstvě vymačkané nebo slazené limetkové šťávy .

Cuba libre

Vyrobeno z coly , rumu a v mnoha receptech limetkový džus na ledě.

Francouz 75

Vyrobeno z ginu, šampaňského , citronové šťávy a cukru. Francouzské spojení Vyrobeno ze stejných dílů koňaku a likéru Amaretto .

Zlatý sen

Vyrobeno ve spolupráci s Galliano a Cointreau .

Saranče

Vyrobeno ze stejných částí, zelený krém z menthe , bílý krém z kakaa a krém protřepaný s ledem a přefiltrovaný do vychlazené koktejlové sklenice.

Hemingway

Special Vyrobeno z rumu , limetové šťávy , likéru maraschino a grapefruitové šťávy a podáváno ve sklenici s dvojitým koktejlem .

Koňský krk

Vyrobeno z brandy (nebo někdy bourbonu ) a zázvorového piva , s dlouhou spirálou citronové kůry přehozené přes okraj „staromódní“ nebo sklenice na vysoké noze.

Irská káva

Vyrobeno z horké kávy , irské whisky a cukru , mícháno a přelité smetanou . Káva se pije přes krém.

Kir

Vyrobeno z míry crème de cassis (likér z černého rybízu) doplněné bílým vínem .

Ledový čaj z Long Islandu

Obvykle se vyrábí z vodky , tequily , lehkého rumu , triple sec , ginu a stříkající koly , což dává nápoji stejný jantarový odstín jako jeho jmenovec.

Mai Tai

Na základě rumu , likéru Curaçao , sirupu orgeat a limetkové šťávy spojené s nastavením v polynéském stylu.

Margarita

Vyrobeno z tequily , pomerančového likéru a limetkové šťávy, často podávané se solí na okraji sklenice.

Mimóza

Vyrobeno ze šampaňského (nebo jiného sektu ) a chlazené citrusové šťávy, obvykle pomerančové šťávy, pokud není uvedeno jinak.

Máta julep

Vyrobeno primárně z bourbonu , cukru, vody, drceného nebo oholeného ledu a čerstvé máty .

Mojito

Vyrobeno z bílého rumu , cukru (tradičně šťávy z cukrové třtiny ), limetkové šťávy , sodovky a máty .

Moskevská mula

Vyrobeno z vodky , kořeněného zázvorového piva a limetkové šťávy , zdobené plátkem nebo klínem limetky.

Piňa koláda

Vyrobeno z rumu , kokosového krému nebo kokosového mléka a ananasového džusu , obvykle podávané buď ve směsi nebo protřepané s ledem.

Pisco Sour

Peruánský Pisco kyselé použití peruánský Pisco jako základní lázní a přidá čerstvě vymačkané limetkové šťávy, jednoduchý sirup , led, vaječný bílek a Angostury . Chilská verze je podobná, ale používá chilské pisco a pica vápno a vylučuje hořké a vaječné bílé. Jiné varianty koktejlu zahrnují ty, které jsou vytvořeny z ovoce, jako je ananas, nebo rostlin, jako jsou listy koky .

Mořský vánek

Vyrobeno z vodky , brusinkového džusu a grapefruitového džusu .

Sex na pláži

Vyrobeno z vodky, broskvové pálenky, pomerančového džusu a brusinkového džusu.

Singapore Sling

Gin bázi závěs koktejl ze Singapuru .

Tequila Sunrise

Vyrobeno z tequily , pomerančového džusu a sirupu grenadinu . večernice Původně vyrobeno z ginu , vodky a Kiny Lillet . Složení jeho složek se od jeho původního vydání v tisku změnilo, a tak někteří moderní barmani vytvořili nové verze, které se pokoušejí více napodobit původní chuť.

Zombie

Vyrobeno z ovocných džusů, likérů a různých rumů . Nápoje z nové éry Barracuda Vyrobeno ze zlatého rumu , likéru Galliano , ananasového džusu , čerstvé limetkové šťávy a nahoře s Prosecco .

Včelí kolena

Vyrobeno z ginu , čerstvé citronové šťávy a medu . Podává se otřesený a chlazený, často s citrónovým nádechem .

Ostružiní

Vytvořil Dick Bradsell v 80. letech v Londýně v Anglii. Nejlépe popsaný jako jarní koktejl, Bramble spojuje suchý gin , citronovou šťávu, cukrový sirup, crème de mûre a drcený led. Canchanchara Vyrobeno z kubánského aguardiente , medu a čerstvé limetkové šťávy.

Dark 'n' Stormy

Vyrobeno z rumu Goslings Black Seal Rum („dark“) a zázvorového piva („bouřlivý“) podávaného na ledu a zdobeného plátkem limetky .

Espresso martini Vyrobeno z vodky , kávy espresso , kávového likéru a cukrového sirupu. Není to pravé martini, protože neobsahuje ani gin, ani vermut , ale je jedním z mnoha nápojů, které tento výraz začleňují do svých jmen.

Fernandito

Long drink z argentinského původu, skládající se z italské amaro likér Fernet a cola , sloužil přes led.

Francouzské martini

Klíčovou ingrediencí, která vyrábí martini „francouzsky“, je Chambord , černý malinový likér, který se ve Francii vyrábí od roku 1685. Ilegální Vyrobený s Mezcal , Jamaica Overproof bílého rumu ,

Falernum

Koktejlová Luxardo, limetkovou šťávou, jednoduchý sirup , a případně s několika kapkami vaječného bílku. Citronová kapka martini Vodka založené koktejl, které jsou připraveny s přídavkem citrónové šťávy, triple sec a cukrového sirupu . Nahý a slavný Vyrobeno ze stejných dílů mezcal , žluté Chartreuse , Aperol a čerstvé limetkové šťávy.

New York Sour

Vyrobeno z whisky ( žito nebo bourbon ), jednoduchého sirupu , citronové šťávy, vaječného bílku a červeného vína ( Shiraz nebo Malbec ).

Starý kubánec

Vyrobeno ze stárnoucího rumu , čerstvé limetkové šťávy, jednoduchého sirupu , hořkosti Angostura , listů máty, šampaňského brut nebo Prosecco .

Paloma

Nejčastěji se připravuje smícháním tequily, limetkové šťávy a sody s příchutí grapefruitu, jako je Fresca , Squirt nebo Jarritos, a podává se na skalách s limetkovým klínem. Také je možné přidat sůl na okraj sklenice.

Papírové letadlo

Vyrobeno z rovných dílů bourbon whisky , Aperol , do Amaro Amaro Nonino a citronovou šťávou ..

Penicilin

Vyrobeno z whisky , zázvoru a čerstvé citronové šťávy. Ruský jarní punč Vyrobeno z vodky, Crème de cassis, cukrového sirupu a citronové šťávy.

Jižní strana

Vyrobeno z ginu , limetkové šťávy , jednoduchého sirupu a máty (známé také jako „jižní strana“). O jeho původu se spekuluje. Bylo navrženo, aby dostalo své jméno buď z čtvrti South Side ve městě Chicago , Illinois , nebo z klubu Southside Sportsmen's Club na Long Islandu . Tento nápoj mohl být preferovaným nápojem Al Capone , jehož gang ovládal chicagskou jižní stranu. Gin dovážený Caponeho soupeři na severní straně Chicaga byl hladký a obvykle se konzumoval zázvorovým pivem. Gin konzumovaný gangem Al Caponeho však měl drsnější povrch a vyžadoval více sladidel, aby byl chutný. Tak se zrodila jižní strana.

Pikantní padesát

Vyrobeno z vodky , bezového květu srdečného , medového sirupu, červené chilli papričky a čerstvé citronové šťávy. Je navržen tak, aby zpočátku nabízel sladký pocit, po kterém následuje citrusová svěžest, a aby byl zakončen mírným žárem chilli. Koktejl vynalezl v roce 2005 Salvatore Calabrese jako podpisový nápoj pro svůj bar v luxusním kasinu „Fifty“ (nyní uzavřené), které vlastní Robert Earl , které se nachází na 50 St James's Street v centru Londýna. Spritz Vyrobeno z prosecca , Aperolu a sodové vody .

Trpící bastard

Název pro dva různé míchané nápoje, jeden je spíše standardním koktejlem spojeným s druhou světovou válkou a druhý spíše exotickým nápojem spojeným s bary Tiki .

Tipperary

Vyrobeno z irské whisky , sladkého červeného Vermutu , zeleného Chartreuse a hořčic Angostura .

Tommyho margarita

Vyrobeno z tequily , limetkové šťávy a agávového nektaru a podáváno v koktejlové sklenici . Liší se od margarity tím, že vynechává pomerančový likér a nahrazuje nektar z agáve.

Trinidad Sour

Vyrobeno z hořčic Angostura , sirupu orgeat , citronové šťávy a žitné whisky .

Ve.n.to

Vyrobeno z bílé hladké grappy , citronové šťávy, směsi medu (na přání je vyrobeno z heřmánkového výluhu), heřmánku srdečného a volitelně z vaječného bílku.

Žlutý pták

Vyrobeno z bílého rumu, Galliana , triple sec a limetkové šťávy.

 

Seznam oficiálních koktejlů IBA - https://cs.qaz.wiki/wiki/List_of_IBA_official_cocktails . Použité názvy jsou české překlady, takže nemusí být vždy přesné. Zdroj Wikipedia.

 

 

( Převzato - Seznam oficiálních koktejlů IBA - https://cs.qaz.wiki/wiki/List_of_IBA_official_cocktails )

google-site-verification: googleb13605f6d40834f0.html

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení