Nechte se překvapit chutí našich koktejlů!
Zpět do obchodu

Registrace

IBA koktejly (oficiální koktejly barmanské asociace)

Alexander

Vyrobeno z koňaku , kakaového likéru ( Crème de cacao ) a smetany.

Americano

Vyrobeno z Campari , sladkého vermutu a pro šumivou verzi soda klubu a zdobené plátkem citronu.

Andělská tvář

Vyrobeno z ginu , meruňkové brandy a Calvadosu ve stejném množství. Letectví Klasický koktejl vyrobený z ginu , likéru maraschino , crème de violette a citronové šťávy . Některé recepty vynechávají crème de violette.

Mezi listy

Vyrobeno z bílého rumu (nebo jiného lehkého rumu ), koňaku , triple sec a citronové šťávy .

Boulevardier

Vyrobeno z whisky , sladkého vermutu a campari .

Brandy Crusta

Vyrobeno z brandy , Maraschino Luxardo , curaçao , čerstvé citronové šťávy , cukrového sirupu a hořčic Angostura .

Kasino

Vyrobeno z ginu , likéru maraschino , pomerančových hořkých a čerstvé citronové šťávy.

Clover Club

Vyrobeno z ginu , citronové šťávy , malinového sirupu a vaječného bílku .

Daiquiri

Vyrobeno z rumu , citrusové šťávy (obvykle limetkové šťávy ) a cukru nebo jiného sladidla.

Suché martini

Vyrobeno z ginu a vermutu a zdobeno olivovým nebo citronovým nádechem . Suché martini je konkrétně martini vyrobené ze suchého bílého vermutu.

Gin fizz

Vyrobeno z ginu, citronové šťávy a cukru, které se protřepávají ledem, nalijí do sklenice a zalijí perlivou vodou.

Hokus pokus

Vyrobeno z ginu, sladkého vermutu a Fernet-Branca .

John Collins Collinsův koktejl

To je dlouhý nápoj míchaný s ledem a nalitý sodou - vyrobený z londýnského suchého ginu (nebo bourbonské whisky ), citronové šťávy , cukru a sycené vody .

Poslední slovo

Vyrobeno se stejným množstvím ginu, zeleného Chartreuse , likéru maraschino a čerstvě lisované limetové šťávy , které jsou kombinovány v šejkru s ledem. Po protřepání se směs nalije přes sítko na koktejl do sklenice, takže koktejl neobsahuje led a podává se „ rovně “.

Manhattan

Vyrobeno z whisky , sladkého vermutu a hořkosti .

Martinez

Klasický koktejl, který je všeobecně považován za přímého předchůdce Martini .

Mary Pickford

Vyrobeno z bílého rumu , čerstvého ananasového džusu , grenadinu a likéru Maraschino . Podává se otřesený a chlazený, často s třešní Maraschino .

Opičí žláza

Vyrobeno z ginu , pomerančového džusu , grenadinu a absintu . Vytvořeno ve 20. letech 20. století Harry MacElhone , majitel Harryho New York Baru v Paříži ve Francii .

Negroni

Italský koktejl vyrobený z jedné části ginu , jedné části vermutového rosso (červené, polosladké) a jedné části Campari , zdobené pomerančovou kůrou. Staromódní Vyrobeno mletým cukrem s hořčicí , přidáním whisky nebo méně často brandy a zdobením nádechem citrusové kůry a koktejlové třešně.

Ráj

Vyrobeno z ginu , meruňkové brandy (meruňkového likéru) a pomerančového džusu v poměru 2: 1: 1, s nádechem citronové šťávy.

Planter's Punch

Vyrobeno z jamajského rumu , čerstvé limetkové šťávy a šťávy z cukrové třtiny .

Porto flip

Vyrobeno z brandy , rubínového portu a jednoho vaječného žloutku .

Ramos fizz

Vyrobeno z ginu, citronové šťávy, limetkové šťávy, vaječného bílku, cukru, smetany, vody z pomerančových květů a sodovky . Podává se ve velkém nezúženém Collinsově skle o hmotnosti 12 až 14 uncí. rezavý hřebík Vyrobeno smícháním Drambuie a skotské whisky .

Sazerac

Místní variace koňaku nebo whisky v New Orleans , pojmenovaná pro značku koňakové brandy Sazerac de Forge et Fils, která sloužila jako původní hlavní ingredience. Nápoj je nejvíce tradičně kombinací koňaku nebo žitné whisky , absintu , peychaudských bitterů a cukru , i když bourbonová whisky je někdy nahrazena žitem a Herbsaint je někdy nahrazena absintem.

Postranní vozík

Vyrobeno z koňaku , pomerančového likéru ( Cointreau , Grand Marnier , Dry Curaçao nebo jiného triple sec ) a citronové šťávy.

Stinger Duo

koktejl vyrobený přidáním crème de menthe k brandy (i když recepty se liší). Smoking Vyrobeno z ginu , suchého vermutu , pomerančových hořčin , maraschina a absintu .

Vieux Carré

Vyrobený s žitnou whisky , koňak , sladkého vermutu likéru, benediktinského a Peychaud je hořké . Whisky kyselá Míchaný nápoj obsahující whisky (často bourbon ), citronovou šťávu , cukr a případně kousek vaječného bílku . Bílá paní V podstatě postranní vozík vyrobený z ginu místo brandy . To, čím se liší od jednoduchého gin souru, je přepínání cukru na tři sekundy. Koktejl někdy obsahuje i další přísady, například vaječný bílek , cukr nebo smetanu .

 

Současná klasika

 

Mojito Bellini

Vyrobeno z Prosecca a broskvového pyré nebo nektaru .

Černý Rus

Vyrobeno z vodky a kávového likéru .

Krvavá Mary

Vyrobeno z vodky, rajčatové šťávy a dalších koření a dochucovadel, včetně worcesterské omáčky , horkých omáček , česneku, bylin, křenu , celeru , oliv , soli , černého pepře , citronové šťávy , limetkové šťávy a celerové soli .

Caipirinha

Brazilský národní koktejl vyrobený z cachaça ( tvrdý likér z cukrové třtiny ), cukru a limetky . Šampaňský koktejl Vyrobeno z cukru , hořké angostury , šampaňského , brandy a maraschino třešně jako ozdoba.

Mrtvola Reviver

Skládá se ze stejných dílů ginu, citronové šťávy, curaçao (obvykle Cointreau ), Kina Lillet (nyní obvykle nahrazená Cocchi Americano) , která se blíží Kina Lillet než moderní Lillet Blanc ) a pomlčka absintu .

Cosmopolitan

Vyrobeno z vodky , triple sec , brusinkového džusu a čerstvě vymačkané nebo slazené limetkové šťávy .

Cuba libre

Vyrobeno z coly , rumu a v mnoha receptech limetkový džus na ledě.

Francouz 75

Vyrobeno z ginu, šampaňského , citronové šťávy a cukru. Francouzské spojení Vyrobeno ze stejných dílů koňaku a likéru Amaretto .

Zlatý sen

Vyrobeno ve spolupráci s Galliano a Cointreau .

Saranče

Vyrobeno ze stejných částí, zelený krém z menthe , bílý krém z kakaa a krém protřepaný s ledem a přefiltrovaný do vychlazené koktejlové sklenice.

Hemingway

Special Vyrobeno z rumu , limetové šťávy , likéru maraschino a grapefruitové šťávy a podáváno ve sklenici s dvojitým koktejlem .

Koňský krk

Vyrobeno z brandy (nebo někdy bourbonu ) a zázvorového piva , s dlouhou spirálou citronové kůry přehozené přes okraj „staromódní“ nebo sklenice na vysoké noze.

Irská káva

Vyrobeno z horké kávy , irské whisky a cukru , mícháno a přelité smetanou . Káva se pije přes krém.

Kir

Vyrobeno z míry crème de cassis (likér z černého rybízu) doplněné bílým vínem .

Ledový čaj z Long Islandu

Obvykle se vyrábí z vodky , tequily , lehkého rumu , triple sec , ginu a stříkající koly , což dává nápoji stejný jantarový odstín jako jeho jmenovec.

Mai Tai

Na základě rumu , likéru Curaçao , sirupu orgeat a limetkové šťávy spojené s nastavením v polynéském stylu.

Margarita

Vyrobeno z tequily , pomerančového likéru a limetkové šťávy, často podávané se solí na okraji sklenice.

Mimóza

Vyrobeno ze šampaňského (nebo jiného sektu ) a chlazené citrusové šťávy, obvykle pomerančové šťávy, pokud není uvedeno jinak.

Máta julep

Vyrobeno primárně z bourbonu , cukru, vody, drceného nebo oholeného ledu a čerstvé máty .

Mojito

Vyrobeno z bílého rumu , cukru (tradičně šťávy z cukrové třtiny ), limetkové šťávy , sodovky a máty .

Moskevská mula

Vyrobeno z vodky , kořeněného zázvorového piva a limetkové šťávy , zdobené plátkem nebo klínem limetky.

Piňa koláda

Vyrobeno z rumu , kokosového krému nebo kokosového mléka a ananasového džusu , obvykle podávané buď ve směsi nebo protřepané s ledem.

Pisco Sour

Peruánský Pisco kyselé použití peruánský Pisco jako základní lázní a přidá čerstvě vymačkané limetkové šťávy, jednoduchý sirup , led, vaječný bílek a Angostury . Chilská verze je podobná, ale používá chilské pisco a pica vápno a vylučuje hořké a vaječné bílé. Jiné varianty koktejlu zahrnují ty, které jsou vytvořeny z ovoce, jako je ananas, nebo rostlin, jako jsou listy koky .

Mořský vánek

Vyrobeno z vodky , brusinkového džusu a grapefruitového džusu .

Sex na pláži

Vyrobeno z vodky, broskvové pálenky, pomerančového džusu a brusinkového džusu.

Singapore Sling

Gin bázi závěs koktejl ze Singapuru .

Tequila Sunrise

Vyrobeno z tequily , pomerančového džusu a sirupu grenadinu . večernice Původně vyrobeno z ginu , vodky a Kiny Lillet . Složení jeho složek se od jeho původního vydání v tisku změnilo, a tak někteří moderní barmani vytvořili nové verze, které se pokoušejí více napodobit původní chuť.

Zombie

Vyrobeno z ovocných džusů, likérů a různých rumů . Nápoje z nové éry Barracuda Vyrobeno ze zlatého rumu , likéru Galliano , ananasového džusu , čerstvé limetkové šťávy a nahoře s Prosecco .

Včelí kolena

Vyrobeno z ginu , čerstvé citronové šťávy a medu . Podává se otřesený a chlazený, často s citrónovým nádechem .

Ostružiní

Vytvořil Dick Bradsell v 80. letech v Londýně v Anglii. Nejlépe popsaný jako jarní koktejl, Bramble spojuje suchý gin , citronovou šťávu, cukrový sirup, crème de mûre a drcený led. Canchanchara Vyrobeno z kubánského aguardiente , medu a čerstvé limetkové šťávy.

Dark 'n' Stormy

Vyrobeno z rumu Goslings Black Seal Rum („dark“) a zázvorového piva („bouřlivý“) podávaného na ledu a zdobeného plátkem limetky .

Espresso martini Vyrobeno z vodky , kávy espresso , kávového likéru a cukrového sirupu. Není to pravé martini, protože neobsahuje ani gin, ani vermut , ale je jedním z mnoha nápojů, které tento výraz začleňují do svých jmen.

Fernandito

Long drink z argentinského původu, skládající se z italské amaro likér Fernet a cola , sloužil přes led.

Francouzské martini

Klíčovou ingrediencí, která vyrábí martini „francouzsky“, je Chambord , černý malinový likér, který se ve Francii vyrábí od roku 1685. Ilegální Vyrobený s Mezcal , Jamaica Overproof bílého rumu ,

Falernum

Koktejlová Luxardo, limetkovou šťávou, jednoduchý sirup , a případně s několika kapkami vaječného bílku. Citronová kapka martini Vodka založené koktejl, které jsou připraveny s přídavkem citrónové šťávy, triple sec a cukrového sirupu . Nahý a slavný Vyrobeno ze stejných dílů mezcal , žluté Chartreuse , Aperol a čerstvé limetkové šťávy.

New York Sour

Vyrobeno z whisky ( žito nebo bourbon ), jednoduchého sirupu , citronové šťávy, vaječného bílku a červeného vína ( Shiraz nebo Malbec ).

Starý kubánec

Vyrobeno ze stárnoucího rumu , čerstvé limetkové šťávy, jednoduchého sirupu , hořkosti Angostura , listů máty, šampaňského brut nebo Prosecco .

Paloma

Nejčastěji se připravuje smícháním tequily, limetkové šťávy a sody s příchutí grapefruitu, jako je Fresca , Squirt nebo Jarritos, a podává se na skalách s limetkovým klínem. Také je možné přidat sůl na okraj sklenice.

Papírové letadlo

Vyrobeno z rovných dílů bourbon whisky , Aperol , do Amaro Amaro Nonino a citronovou šťávou ..

Penicilin

Vyrobeno z whisky , zázvoru a čerstvé citronové šťávy. Ruský jarní punč Vyrobeno z vodky, Crème de cassis, cukrového sirupu a citronové šťávy.

Jižní strana

Vyrobeno z ginu , limetkové šťávy , jednoduchého sirupu a máty (známé také jako „jižní strana“). O jeho původu se spekuluje. Bylo navrženo, aby dostalo své jméno buď z čtvrti South Side ve městě Chicago , Illinois , nebo z klubu Southside Sportsmen's Club na Long Islandu . Tento nápoj mohl být preferovaným nápojem Al Capone , jehož gang ovládal chicagskou jižní stranu. Gin dovážený Caponeho soupeři na severní straně Chicaga byl hladký a obvykle se konzumoval zázvorovým pivem. Gin konzumovaný gangem Al Caponeho však měl drsnější povrch a vyžadoval více sladidel, aby byl chutný. Tak se zrodila jižní strana.

Pikantní padesát

Vyrobeno z vodky , bezového květu srdečného , medového sirupu, červené chilli papričky a čerstvé citronové šťávy. Je navržen tak, aby zpočátku nabízel sladký pocit, po kterém následuje citrusová svěžest, a aby byl zakončen mírným žárem chilli. Koktejl vynalezl v roce 2005 Salvatore Calabrese jako podpisový nápoj pro svůj bar v luxusním kasinu „Fifty“ (nyní uzavřené), které vlastní Robert Earl , které se nachází na 50 St James's Street v centru Londýna. Spritz Vyrobeno z prosecca , Aperolu a sodové vody .

Trpící bastard

Název pro dva různé míchané nápoje, jeden je spíše standardním koktejlem spojeným s druhou světovou válkou a druhý spíše exotickým nápojem spojeným s bary Tiki .

Tipperary

Vyrobeno z irské whisky , sladkého červeného Vermutu , zeleného Chartreuse a hořčic Angostura .

Tommyho margarita

Vyrobeno z tequily , limetkové šťávy a agávového nektaru a podáváno v koktejlové sklenici . Liší se od margarity tím, že vynechává pomerančový likér a nahrazuje nektar z agáve.

Trinidad Sour

Vyrobeno z hořčic Angostura , sirupu orgeat , citronové šťávy a žitné whisky .

Ve.n.to

Vyrobeno z bílé hladké grappy , citronové šťávy, směsi medu (na přání je vyrobeno z heřmánkového výluhu), heřmánku srdečného a volitelně z vaječného bílku.

Žlutý pták

Vyrobeno z bílého rumu, Galliana , triple sec a limetkové šťávy.

 

Seznam oficiálních koktejlů IBA - https://cs.qaz.wiki/wiki/List_of_IBA_official_cocktails . Použité názvy jsou české překlady, takže nemusí být vždy přesné. Zdroj Wikipedia.

 

 

( Převzato - Seznam oficiálních koktejlů IBA - https://cs.qaz.wiki/wiki/List_of_IBA_official_cocktails )

google-site-verification: googleb13605f6d40834f0.html